Jak ubrać dziecko na wiosnę - BLOG 0
Jak ubrać dziecko na wiosnę - BLOG


 

Na cebulkę……

Ubranie na cebulkę-to nakładanie na siebie warstwowo ubrania co daje świetny sposób na zachowanie komfortu na zewnątrz i dlatego też bardzo ważne jest jak ubrać dziecko do szkoły czy przedszkola a ubranie na cebulkę pozwala też dobrać strój do przebywania w pomieszczeniu zamkniętym. Ideałem tej prostoty jest to, że możemy szybko dopasować zmianę stroju w zależności od pogody oraz od aktywności dziecka.
Okres wiosenny to taki czas, w którym bardzo dobrze sprawdza się bluza z kapturem dla chłopca lub dziewczynki, bo jak wiadomo rano jest zimno a w ciągu dnia temperatura wzrasta.
Źle dobranie ubranie może spowodować przeziębienie a przekonanie, jak to się stało przecież było ciepło ubrane to tu właśnie nasuwa się pytanie czy aby nie za ciepło.
Każda z warstw ma swoją daną funkcję. Warstwa podstawowa to ta, która przylega do naszego ciała bezpośrednio zapobiega dostawaniu się wilgoci, jest warstwą izolacyjną i doskonale pasuje tu tshirt dla dziecka i chroni Cię od zimna, warstwa zewnętrzna tzw. skorupa chroni dziecko przed wiatrem i deszczem, czyli kurtka.

Jak to działa? Po prostu zdejmujemy ubrania lub zakładamy w zależności od warunków pogodowych. Proste prawda?.

Są też pewne zasady samego ubierania i doboru ubrania. T-shirt nie może być opięty (zbyt opięte ubrania powodują złe krążenie co daje w końcowych efektach iż dziecku zimno) przylega do ciała i daje poczucie ciepła a nakładanie na wierz grubszego sweterka nie jest dobrym rozwiązaniem – lepiej jest nałożyć T-shirt a na niego bluzkę z długim rękawem najlepiej w okolicach grubości materiału tshirtowego na koniec założyć bluzę z kapturem lub cienką kurtkę – idąc do przedszkola, szkoły na miejscu ściągamy bluzę a bluzkę zostawiamy – dziecko samo już na sali wyreguluje sobie temperaturę, jeśli w bluzce będzie mu za gorąco zdejmie i powiesi na krzesełku – w razie potrzeby bluzeczka już czeka. Ważne jest też dobranie ubrania wg czynności, które dziecko będzie wykonywało; czyli spacer we wózku czy zabawa w szkole, czy przedszkolu, placu zabaw.
Dla niemowląt jest jedna prosta zasada – zakładamy o jedną warstwę więcej niż sobie.
Ważne jest też i możemy to zrobić, sprawdzić czy dziecko nie jest zbyt spocone – przykłada się palce do karku dziecka – kark Was nie zawiedzie i na karku można też sprawdzać, czy dziecku zimno – zimny kark – zimno dziecku – ta sama metoda tyczy się niemowlaków.
Ważne-nie przegrzewać dziecka – unikniemy przeziębień i chorób i do tej zasady idealne jest ubranie na cebulkę.

Podsumowując:
Dziecko bez względu na porę roku i pogodę (uprzedzając nie mówimy o gradzie i burzach i nawałnicach) powinno przebywać na świeżym powietrzu dwie godziny dziennie i aby się nie przeziębiło, powinno być ubrane na cebulkę i pamiętać należy o nieprzemakalnych butach i najważniejsze, by dziecka nie przegrzewać a wówczas nawet chłodna wiosna dziecku nie zaszkodzi.

 

 


W imieniu redakcji
Agnieszka Grochowska

 

 

 

 

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl