Kiedy kolejne dziecko – 5 rzeczy które musisz wiedzieć 0
Kiedy kolejne dziecko – 5 rzeczy które musisz wiedzieć

 Planujesz kolejną ciążę, bo chcesz, by między twoimi dziećmi była mała różnica wieku? A może jesteś mamą trójki dzieci i znów spodziewasz się dziecka? Przeczytaj o 5 rzeczach które musisz wiedzieć

 

  1. Decyzja o kolejnym dziecku.

Nie jedni rodzice zastanawiają się na tym i kiedy i czy w ogóle decydować się na kolejnego potomka. Decyzja o ciąży powinna być przemyślana. Dziecko powinno czuć, że jest chcianym i oczekiwanym. Oczywiście nie da określić się przy ilu dzieciach w rodzinie będzie dobra możliwość rozwoju, zależy to od sytuacji finansowych, psychologicznych oraz rodzinnych – na jak duże wsparcie możemy liczyć.

  1. Masz tę moc!

No bo kto jak nie Ty. Nawet jeśli towarzyszy nam strach jak temu podołam, czy dobrze zorganizujemy czas czy ze wszystkim sobie poradzę i czy będzie nas stać finansowo – cokolwiek Cię przeraża dasz sobie radę. Oczywiście nie zawsze będzie kolorowo i będą potyczki, ale cudowne oczka i jeden dodatkowy uśmiech sprawi, że masz tę moc!.

  1. Nie przejmuj się co inni powiedzą.

Tak… kiedy byłam w drugiej ciąży planowanej – usłyszałam: - znowu ??! Fakt - jedynie co poczułam to ogromne zaskoczenie – jak to znowu? przecież to druga ciąża a nawet jeśli szósta to nasza decyzja i co komu do tego. Nie żyjemy dla ludzi, żyjemy dla siebie dla swojej miłości i swojej rodziny to ona daje nam szczęście.

  1. Różnica wieku.

Nie ma złotego środka na podanie, kiedy najlepiej zajść w kolejną ciąże kiedy jest najlepsza różnica wieku – z mojej perspektywy było tak, że fajnie byłoby mieć rok po roku, jak się „umęczę” to od razu a potem luz .. pod namową naszej dr odczekaliśmy jednak dodatkowy rok i tak wyszła równa dwu letnia różnica. Czy jest fajnie? oczywiście, patrząc z perspektywy czasu tak cudnie teraz, chłopcy bawią się razem i mają kompana do zabawy z perpektywy czasu narodzin nio muszę przyznać łatwo nie było. Jak jeden zasnął to drugi chciał uwagi jak drugi zasnął to pierwszy właśnie się obudził. Najgorzej było sobie poradzić ze snem, sen… w ogóle go nie było. Trafiliśmy na dzieci, które jak to dr mówiła – ten typ tak ma i snu mu nie potrzeba „ żarcik taki, ale właśnie tak było. Nie pytajcie jak to przetrwaliśmy, ale daliśmy radę!. Obserwując rodziny moich znajomych gdzie różnice są 3,5,7 lat mam wrażenie ze jest im łatwiej – starsze zajmie się młodszym i zawsze to dodatkowa para rąk do pomocy.

  1. Miejsce na miłość.

Kochana w Twoim sercu jest tyle miejsca na miłość, że pomieści wszystkie Twoje dzieci i drugie i trzecie i czwarte i piąte….wszystkie i będziesz kochać tak samo mocno i bardzo często będziesz sobie mówić po całym dniu ciężkiej pracy, że i tak nie wyobrażasz sobie życia bez nich. Najtrudniej chyba jest matką jedynaków – mają poczucie strachu czy aby miłości starczy na dwóch ; Często słyszałam – czy dam radę kochać go tak mocno jak pierworodnego. Bez obaw kochane mamy - dziecko to dar, dziecko to cud, dziecko to miłość której tak naprawdę nie da się opisać słowami.

 

 

Pamiętajcie kochani decyzja o dziecku –  to Wy musicie ją sami podjąć nie dziadkowie, nie ciotki nie znajomi. Czasem w podjęciu decyzji pomaga zegar biologiczny „ostatni dzwonek”, lub czekać na „wpadkę”, ale czasem nawet „wpadka” nie taka łatwa :-)

Pamiętajcie kochani jeszcze o jednym, dziecko nie może być rozwiązaniem problemów zawodowych, małżeńskich, rodzinnych po prostu musicie razem go chcieć tylko tak będzie kochane, wytęsknione, wyczekiwane.  Dlatego jeśli jesteście zdecydowani nie warto marnować czasu! Do dzieła !

 

W imieniu redakcji <3

Agnieszka Grochowska

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl