#Badam piersi 0
#Badam piersi

Kochani/kochane jak co roku będę Was namawiać na badania piersi ja robię to co rok choć naprawdę mogę zrzucać na brak czasu, ale to wystarczy jeden telefon zapisz w notatniku datę wizyty ustaw alarm i zajmij się tym co robisz na co dzień a alarm da Ci znać, ze już wizyta - zajmie Ci to jakieś 40 minut powiedzmy z dojazdem.

Możesz nawet na ten czas wyskoczyć z pracy serio zbadaj i żyj dalej z myślą, ze nie zlekceważyłaś siebie i zrobiłaś jeśli nie dla siebie to dla Twoich bliskich zawsze jest powód dla kogo chcesz to zrobić i proszę Cię nie zwalaj tego na brak czasu - brak czasu w tym przypadku nie istnieje.

 

Poniżej mała treść informacji, że wcześnie wykryty guz może Ci pomóc

 

Najczęściej kobiety w wieku 50 - 70 lat są poddane największemu ryzyku zachorowań. Niestety nie jest to reguła, dlatego tak ważne są regularne badania, niezależnie od grupy wiekowej.

Zastanówmy się, czym właściwie jest rak? Według definicji, którą przedstawia Krzyskie Towarzystwo Amazonki na swojej stronie internetowej „rak to choroba spowodowana niekontrolowanym rozrostem komórek pochodzących z danej tkanki lub narządu. Normalnie każda komórka naszego ciała ulega podziałom w ściśle zaplanowany sposób. Złośliwy klon komórek może rosnąć w postaci guza, powodując ucisk i zniszczenie otaczających tkanek, a dodatkowo rozprzestrzeniać się z prądem krwi po całym organizmie, powodując powstanie nowych ognisk, czyli przerzutów”.

Nowotwór piersi jest bardzo poważnym schorzeniem, a całkowite wyleczenie jest możliwe tylko przy regularnych badaniach. Im wcześniej wykryjesz guza, tym szybciej się go pozbędziesz z psychiki i ciała. Twór patologiczny powstaje z komórek gruczołu piersiowego. Rozwija się miejscowo w piersi i niekorzystnie wpływa na węzły chłonne i narządy wewnętrzne m.in. kości, mózg czy płuca. Niestety, rak piersi wykrywany jest w 90% przez przypadek, kiedy pacjentka wyczuje w piersi niewielki twardy guzek. Jeśli narośl jest wyczuwalna i ma charakter guza ginekolog bądź onkolog w pierwszej kolejności wysyła pacjentkę na badanie - biopsję cienkoigłową. Polega ona na pobraniu próbek komórek i poddaniu ich analizie cytologicznej. W przypadku badania mammograficznego jest to badanie radiologiczne polegające na wykonaniu serii zdjęć gruczołu przy użyciu promieni rentgenowskich.

Rozluźnij się, weź kilka głębokich oddechów! Wszystko, co robisz musisz robić z dystansem do siebie. Nie popadaj w paranoję. Internet jest źródłem wiedzy, ale nie lekarzem. Nie wykona Ci badania rentgenowskiego przez kamerkę.

 

Idź zbadaj - nie bój się się - zawsze profilaktyka - nie czekaj

 i wiesz ....nie czekaj na Światowy dzień badań - idź teraz zaraz zadzwoń i umów wizytę !!

 

w imieniu redakcji

Agnieszka Grochowska

fot. Agnieszka Grochowska

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl